Kapat

Kehribarın Faydaları Nelerdir?


Kehribar, doğada kendi kendine oluşan ve oluşumu için çok uzun yılların geçmesi gereken doğal bir taştır. Kehribar kolye ve bileklik gibi takı seçenekleri bulunan doğal taşın faydaları, yüzyıllarca reçineli ağaçların kovuğunda oluşan yapısının içinde yer alan süksinat asitten gelir. Bu asidin insan vücudunda hem bebekler hem de yetişkinler için çeşitli faydaları bulunur. Kehribarın en önemli faydalarından biri, tenle temas ederek vücudun negatif elektriğini almasıdır. Fosilleşmiş reçine yapısının bu önemli faydaları anlaşıldıktan sonra takı ve aksesuar üretiminde kehribar taşının kullanımı gittikçe artmıştır. Ancak doğada sınırlı sayıda bulunabilen kehribarın taklitleri de sıklıkla yapılır. Doğal kehribar, sarı ve kırmızı başta olmak üzere çeşitli renklere sahiptir. Ayrıca şeffaf yapısıyla hoş bir görünüme sahiptir. İşte şıklığı kadar faydalarıyla da kullananların çok beğendiği kehribar, özellikle bebeklerin gelişimine büyük katkı sağlar.

Kehribarın Bebeklere Faydaları

Kehribar bebek bileklik modelleri sayesinde bebeklerinizin ruh ve beden sağlığını koruyabilirsiniz. Bağışıklığını korumak için bebeklerinizin bileğinde yer alacak kehribar bileklik, onların huzursuzluklarını azaltmaya yardımcıdır. Bebeklerinizin uykuya geçiş sürelerini kısaltmaya yardımcıdır. İçeriğinde bulunan süksinat asit, insan vücudu için faydalı özellikleriyle hastalıklarla mücadelede etkilidir. Bebeğiniz diş çıkarmaya başladığı zaman damaklarındaki ağrıyı ve ağız salyasını azaltmak için kehribar bebek kolye kullanabilirsiniz. Bebeğinizin ruh ve beden sağlığını korumaya yardımcı olan kehribar takılar, mide yangısını, boğaz ağrısını azaltmaya yardım eder. Gözünüzden sakındığınız bebeklerinizin gaz problemi nedeniyle rahatsız olduğunu fark ediyorsanız kehribar bileklik ve kolye kullanarak rahatsızlıklarını azaltabilirsiniz.

Kehribarın Yetişkinlere Faydaları

Kehribarın özelliklerinden yararlanmak için onu bileklik ve kolye olarak teninizle temas edecek şekilde kullanmalısınız. Kehribar kolye, boynunuza temas ederek boğaz ağrısı, guatr, baş ağrısı gibi rahatsızlıklarınızı azaltmaya yardımcıdır. Grip ve soğuk algınlığına yakalanmanızı engellemeye yardımcıdır. Eğer soğuk algınlığı, mevsimsel alerjik rinit, atım ve bronşit geçiriyorsanız bu rahatsızlıkların olumsuz etkilerini azaltmaya yardım eder. Böylece kendinizi daha dinç hissedersiniz.

Gerçek kehribar kolye ve kehribar bileklik kullanıyorsanız takı üzerindeki taşların genellikle son derece şeffaf olduğunu fark edebilirsiniz. Sol el bileğinde kullandığınızda vücutta biriken kötü elektriği atmanıza yardım eder. 20-40 milyon yıllık sürede reçineli ağaçların kovuğunda birikip fosilleşerek oluşan kehribarın yetişkinlere faydaları arasında melankoliyi önlemesi de yer alır. Özellikle ruh sağlığı üzerindeki olumlu etkisiyle öne çıkan kehribar, birçok fiziksel rahatsızlığın önlenmesinde de tercih edilir. Sarılığı önleyen doğal taş, bademcik rahatsızlıklarının iyileşmesine yardım eder.

Damla Kehribarın Faydaları

Damla kehribar bileklik kullanarak, kalp krizi riskini azaltabilir, kan akışınızı düzenleyebilirsiniz. Sarıya çalan hoş rengiyle stresinizi azaltmaya yardım eder. Özellikle iş yerinde stresiniz fazlaysa bileğinizde taşıdığınız kehribarla vücudunuza negatif enerji yüklenmesini engelleyebilirsiniz. Negatif enerjiyi uzaklaştırarak bedeninizin rahatlamasını sağlar. Guatr hastalığını önler. Kolye ya da boyunluk şeklinde kullanarak boğaz kısmında yaşadığınız rahatsızlıkları azaltabilirsiniz. Enfeksiyonları önlemeye yardımcıdır. Bağışıklığınızı güçlendirerek hasta olma ihtimalinizi azaltır.

Kehribarın faydalarını hissetmek için doğal kehribardan yapılma takı ve aksesuar kullandığınızdan emin olmalısınız. Ateşe maruz kaldığında renk değiştiren ve yumuşayan kehribar, ortalığa reçine kokusu yayarak kırmızı renge bürünür. Sahte kehribardan bu yönüyle ayrılan damla kehribar kolye ve bileklik yapımında hoş bir takı seçeneğidir. Tuzlu suya attığınız kehribar gerçekse suyun dibine çökmez.  Sofi Maya olarak hem bebekler hem de yetişkinler için ürettiğimiz kehribar bileklik ve kolye modelleriyle kendinizi her zaman iyi hissetmenizi sağlar. Şimdi kehribar bebek kolye, tespihler ve daha birçok model için web sitemizden bakabilirsiniz.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır