Kapat

Kehribar Taşı Faydaları Nelerdir ve Ne İşe Yarar?


<h1> Kehribar Taşı Faydaları Nelerdir ve Ne işe yarar </h1>

Kehribarın doğada oluşumu 20 – 40 milyon yıl arasında değişir. Ağaç reçinesinin fosilleşmiş hali olan kehribar taşı bebekler ve yetişkinler için faydalı takı üretiminde kullanılır. Kehribar kolye, boğaz bölgesinde görülebilecek rahatsızlıkların iyileştirilmesinde etkilidir. Guatr oluşumunu önlemesiyle bilinen kehribar, bademcik rahatsızlıklarına ve boğaz ağrısına iyi gelir. Kehribar,  doğada çeşitli ülkelerde, toprağın altında, denizde ve doğada bulunabilen taşlar arasındadır. Fosilleşmiş yapıya sahip olduğu için içerisindeki böcek ve canlı kalıntıları bile çıplak gözle görülebilir. Saydamlığı yüksek olan kehribar, size zevkli ve sağlıklı bir kullanım olanağı tanır.

Kehribar Taşı Çeşitleri Nelerdir?

Kehribar taşı çeşitleri damla ve sıkma olmak üzere iki çeşide sahiptir. Ancak renk skalası oldukça geniştir. Kehribar taşı bal rengi, turuncu, mavi, yeşil, beyaz, sarı, yeşil, gri, siyah gibi çeşitli renklere sahiptir. Doğada fosilleşmiş bir yapı olan kehribara ulaşmak kolay değildir. Bu nedenle kehribar gibi satılan sahte modeller bulunur. Sahtesini gerçeğinden ayırmak için basit birkaç test uygulayabilirsiniz. Birincisi ve en yaygın olanı aseton testidir. Kehribar üzerine bir damla aseton damlatıp kehribarın yüzeyine bakın. Eğer yüzeyde bir değişiklik yoksa kehribar doğaldır. Ama üzerinde yapışkan bir madde oluşuyorsa bu durumda kehribarın sahte olduğunu anlayabilirsiniz.  

Mavi Kehribar Taşı Faydaları

Mavi kehribar taşı, doğada nadir bulunan kehribar çeşitlerinden biridir. Doğal kehribar türlerinden biri olan mavi kehribar da kehribar kolye ve bileklik gibi takı yapımında tercih edilir. Mavi kehribar faydaları:

  1. Melankoliyi önlemeye yardımcıdır. Ruh sağlığınızı korumanıza olanak tanır.
  2. Mavi kehribar kolye kullanarak uykuya geçiş sürecinde daha rahat ettiğiniz görebilirsiniz. Özellikle uyku problemi yaşıyorsanız kehribar taşının negatif enerjiyi alan yapısıyla kendinizi huzurlu hissedebilirsiniz.
  3. Mavi kehribar bileklik olarak kullanıldığında özellikle de sol el bileğine takılırsa kan akışını düzenler. Kendinizi dinç hissetmenize yardım eder.
  4. Bağışıklığınızı güçlendirerek soğuk algınlığına ve gribe yakalanmanızı önlemeye yardımcı olur.

Mavi Kehribar Taşının Bebeklere Faydası

Bebeklerin diş çıkarma döneminde, gaz problemi yaşadığı veya huzursuz olduğu zamanlarda mavi kehribar bebek kolye kullanabilirsiniz. Bebeğinizin boynuyla temas eden mavi kehribar taşı, mide yanmasına, boğaz ağrısına, bademcik rahatsızlıklarına iyi gelir. Diş çıkarma dönemindeki bebeklerin bu süreçte ağrılarını ve ağız salgılarını azaltır. Bebeklerinizin ruh sağlığını ve beden sağlığını korumaya yardımcı, bağışıklığı kuvvetlendiren kehribar kolye, neşeli ve huzurlu olmalarını sağlar.

Mavi Kehribar Bebek Bileklik Modelleri Nasıl Kullanılır?

Bebeğinizin keyfini yerine getiren, onları huzursuz eden olumsuzlukları gidermeye yardımcı olan kehribar, bebeğinizin teniyle temas etmelidir. Bebeğinizin bileğine takacağınız kehribar bebek bileklik, onun kan akışını hızlandırır. Böylece bebekleriniz enerjik ve neşeli olur. Kendiniz için kullanacaksanız siz de aldığınız takıları teninize temas edecek şekilde kullanmalısınız. Bileğinize tam oturacak şekilde yerleştireceğiniz bileklik, aynı zamanda çok şık bir duruş sergiler.

Mavi Kehribar Taşı Nerede Kullanılır?

Mavi kehribar taşı şık takılar ve aksesuarlar üretmek için kullanılır. Özellikle kolye yapımında tercih edilerek son derece şık ve sağlıklı takı alternatifleri üretmeyi sağlar. Mavi kehribar kolye, genellikle zincir ucunda mavi taşla süslenmiş modeller şeklinde üretilir. Ancak mavi kehribar kolye boyunluk olarak ya da misina üzerine sırayla dizilen kehribar taşları şeklinde de üretilebilir. Bu haliyle boynunuza daha fazla temas edeceği için boyunluk şeklindeki kullanımı daha uygundur.

Kehribar bebek bileklik ve bebek kolye modellerinde de tercih edilir. Ayrıca tespih, bebek kehribar diş kaşıyıcıları gibi çeşitli aksesuarların yapımında tercih edilir. Mavi kehribar taşı kullanımı, şıklığıyla ve sağlığa faydalarıyla beğenilerek kullanılır. Eğer bebekleriniz için tercih edecekseniz bileklik ve boyunluk şeklindeki kolyelerle her zaman neşeli ve mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Eklem ağrıları ve romatizmal ağrılar için çözüm sağlayan kehribar, çakralarınızın açılmasını sağlayarak dingin hissetmenize yardım eder. Kehribarın bu sakinleştirici ve iyileştirici özelliğinden faydalanmak için şimdi mağazamızdaki kehribar kolye ve bileklik seçeneklerine göz atabilirsiniz.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır