Kapat

Kehribar Ne İşe Yarar?


Doğal taşlar arasında en sık kullanılan taşlar arasında yer alan kehribar kolye, günümüzde takı amacı ile de tercih ediliyor. Kehribar, aslında fosilleşmiş olan kozalaklı ağaçların reçinesidir. Dünya'daki en çok kehribar taşı ise Litvanya ve Polonya'da yer alır. Kehribar taşının yaklaşık olarak 256 farklı renk tonu bulunur. Kehribar taşı ile tespih, takı, süs eşyası gibi pek çok farklı ürün tasarlanıyor. Kehribar taşı, aynı zamanda pek çok hastalığa iyi gelmesi ile biliniyor. Bu özelliği nedeni ile vücutta taşınması çok önemlidir.

Antik Roma dönemlerinden itibaren tedavi amacı ile kullanılan kehribar, Çin'de de ağrı kesici olarak kullanılmaya başlamıştır. Almanlar ise, kehribar tanelerini bebeklerin üzerine koyarak dişlerinin güçlü ve daha acısız bir şekilde çıkmasını sağlamıştır. İbni Sina ise, kehribar taşını, pek çok hastalığın ilacı olarak görmüştür.

Kehribar kolye fiziksel faydalarının yanı sıra aynı zamanda pek çok ruhsal faydası ile de bilinir. Gergin, sinirli, depresif ruh halinden kurtulmak için düzenli olarak kehribar kullanması halinde kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Arnas kehribar kolye, yüzyıllardan beri fosilleşmiş ağaçlardan çıkarılan reçine ile elde edilir. Kehribar takı olarak kullanıldığında en çok kehribar kolye ve kehribar bileklik şeklinde tasarlanıyor.

Kehribar Nedir?

Kehribar, en doğal ve en şifalı taşlar arasında yer alır. Kozalaklı ağaçların reçinesinin katılaşması ile elde edilen kehribarın içinde amber ve suksinik ismi verilen asit yer alır. İçinde yer alan asidin de aynı zamanda antibiyotik etkisi ve ağrı kesici etkisi vardır.

 Kehribar taşı, doğada farklı tonlarda pek çok renklerde bulunur. Bu nedenle kolyelerdeki taşlar farklı renklerde olabilir. Renklerin farklı olması kehribarın özelliğini değiştirmez. Şık görüntüsü nedeni ile takı olarak da sıkça kullanılır.

 Kehribar Bebek Kolyesi Ne İşe Yarar?

Halk arasında şifalı olması ile bilinen kehribar taşları, bebeklerin özellikle diş çıkaracağı zamanlarda büyük fayda sağlar. Bir nevi ağrı kesici görevi de gören bebek kehribar kolye çocuklara takıldığı zaman vücut ısısı ile birlikte süksinit asidin vücuttaki salınımını kolaylaştırır. Aynı zamanda bebek kehribar bileklik bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bebeklerin diş çıkardığı ve huzursuz olduğu zamanlarda ona sakinlik ve huzur verir.

 Kehribarın Yetişkinlerdeki Etkisi

Migren ve diş ağrılarını önemli ölçüde hafifletmeye yardımcı olur. Hamilelik döneminde meydana gelen solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi için de sıkça kullanılır. Lohusa döneminde ortaya çıkan sinirlilik halini, depresyonu, mutsuz ve gergin ruh halini olumlu yönde etkiler. Tiroid hastaları, uykusuzluk, yorgunluk, ruh hali bozuklukları ve bağırsak düzensizlikleri gibi pek çok sorun yaşar. Kehribar içindeki yer alan mineraller ve asit nedeni ile bu belirtileri önemli ölçüde zayıflatır. Bu sayede hastalığın etkileri de hafifler. Orjinal bir kehribar kolyeye sahip olmak için sertifikalı ürün almaya dikkat etmeni gerekir.


Yoga  ve Meditasyon  Yastığı
Ücretsiz Kargo
Yoga ve Meditasyon Yastığı
300,00 TL
Yeni İndirimli

Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır