Kapat

Kehribar Kolye Nasıl Kullanılır Ve Özellikleri Nelerdir?


kehribar kolye nasıl kullanılır?

Kehribar doğanın insana sunduğu mucizelerden biridir. Yüzlerce yıl toprak altında kalarak fosilleşen çam ağacı reçinesinin taşlaşması sonucu oluşan bu değerli taş, sağlıktan süs ve takı eşyasına kadar geniş bir ölçekte kullanılmaktadır. Takı amaçlı olarak çoğunlukla kehribar kolye şeklinde tercih edilmekle birlikte, bileklik ve yüzük modellerinde de oldukça şık tasarımlar mevcuttur. Gerek estetik duruşu, gerekse sağladığı faydalar sebebiyle tercih edilen kehribar taşı kolyeler, uzun süre kullanıldığında etkilerini net olarak göstermektedir.

Kehribar Kolye Ne Zaman Etki Eder?

Kullanıcıya göre farklılıklar göstermekle birlikte kehribar etkisini kısa sürede gösteren şifalı bir taştır. Genellikle kehribar kolye takıldıktan sonraki 2-3 gün içerisinde etkisi görülmeye başlanır. Kehribarın içerisinde mevcut bulunan doğal yağ ve asitler vücuda nüfuz etmeye başladıkça takan kişinin daha huzurlu ve mutlu bir ruh haline büründüğü görülür.

Kehribar Kolye Gece Kullanılır Mı?

Kehribar kolye çoğunlukla yetişkinler tarafından tercih edilmekle birlikte, bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde de sıklıkla kullanılır. Ebeveynlerin gözetiminde gündüz saatlerinde takılmasında bir sakınca yoksa da, geceleri bebeğin ağzına götürme ve yutma tehlikesine karşı mutlaka koldan veya boyundan çıkarılmalıdır. Yetişkinlerde de uyanık olunan süreçlerde takılmasının herhangi bir mahzuru yoktur. Ancak yatarken kehribarın çıkarılarak toprak dolu bir kapta bekletilmesi tavsiye edilir. Böylece gün boyu kullanıcısının enerjisiyle etkileşim içerisinde bulunan kehribarın olumsuz enerjiyi gece boyunca dışarı atması mümkün hale gelir.


Yoga  ve Meditasyon  Yastığı
Ücretsiz Kargo
Yoga ve Meditasyon Yastığı
300,00 TL
Yeni İndirimli

Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır