Kapat

Kehribar Kolye Faydaları Nelerdir?


kehribar kolye faydaları nelerdir?

Bebeğiniz veya yeni yürümeye başlayan çocuğunuz diş çıkarırken, bu durum onun için acı verici bir deneyim olacaktır. Bu evrede bebeğiniz ateşlenecek, uyku problemleri yaşayacak ve huysuz bir tavır sergileyecektir. Ancak onun daha iyi hissetmelerine yardımcı olacak yollar mevcuttur. Bunların başında doğal bir taş olan kehribar gelmektedir. Kehribar bebek kolyesi küçük çocuğunuzun diş çıkarma ağrısına yardımcı olmak için doğal ve ilaçsız bir yol vaat ediyor.

Kehribar Diş Çıkarma Kolyesi Nedir?

 Kehribar kolye, diş çıkarma ağrısına yardımcı olmak için kehribar boncukları ile bezenmiş tasarımlardır. Kehribar, ağaç reçinesinin fosilleşmesiyle oluşan doğal bir maddedir. Bulundukları bölgelere göre adlandırılan birkaç tür kehribar vardır. En yaygın olanlardan biri Baltık kehribarıdır. Pek çok insan doğal taşların iyi hissettiren gücüne tanıklık etmiştir. Bunları üzerinde taşıdığında pozitif enerjinin ruhlarına nüfuz etmesine izin verir. Kehribar taşının da bu anlamda faydalı özellikleri mevcuttur.

Kehribar Taşının Faydaları Nelerdir?

 Tarih boyunca kehribar taşı güneş damlası, tanrıların gözyaşları, katılaşmış bal gibi isimlerle anılmıştır. Koruma taşı ve yenilenme tılsımı olarak da tasvir edilir. Kehribarın genellikle gözyaşı şeklinde olduğu göz önüne alındığında, insanlar onu keder, üzüntü, depresyon, melankoli, kaygıyı iyileştirmek için harika bir taş olarak ilişkilendirdiler. Diş ağrısı, boyun ağrısı, mide sorunları, enfeksiyonlar ve romatizma için yatıştırıcı özelliklere sahiptir. Genel olarak kehribarın faydaları;

Kehribar Taşının Fiziksel İyileştirme Özellikleri

 -Kilo kaybı, astım, tiroid, eklem sorunlarına iyi gelir,

-Doku iyileşmesini sağlar,

-Kalbin düzenli bir şekilde atmasına yardımcı olur,

-Diş ve baş ağrılarına iyi gelir,

-Timus bezi, dalak, karaciğer, safra kesesi, böbrekler, mide gibi organlara iyi gelir.

 Kehribar taşı, vücuttaki negatif enerjiyi ve titreşimleri emme kabiliyeti nedeniyle harika bir doğal arındırıcı olarak kabul edilir. Diş ve baş ağrılarını hafiflettiği yapılan araştırmalar sonucunda doğrulanmıştır. Bu da bebeğin diş çıkarma evresinde fayda sağlayacağı anlamına gelmektedir.

Kehribar Taşının Duygusal İyileştirme Özellikleri

-Kaygı ve stres problemlerini ortadan kaldırır,

-Düzenli uyku için idealdir,

-Kişinin kendini huzurlu, güvenli ve rahat hissetmesini sağlar.

 Kehribar takı takmak, doğal bir ağrı kesiciden uyku ve yaşam kalitesini iyileştirmeye kadar birçok iyileştirici fayda ile ilişkilidir. Kehribar taşının duygusal özelliklerine baktığımızda ise kaygı, stres gibi problemlerin üstesinden geldiğini görebiliriz. Diğer yandan bebeğinizin özellikle diş çıkarma evresinde huzurlu hissetmesini de sağlayacak, geceleri rahat bir uyku çekmesine olanak tanıyacaktır. 

Bebekler Diş Çıkarırken Neden Kehribar Kolye Kullanıyor?

Kehribar taşının hem fiziksel hem de duygusal iyileştirme özellikleri yapılan araştırmalar sonucunda onaylanmıştır. Pek çok ebeveynin bu kolyeleri bebeklerine taktıklarını görmüş olabilirsiniz. Kehribar bebek kolyesi, anti-inflamatuar ve ağrı kesici özelliklere sahip olduğu düşünülen süksinik asit içerir. Taş cilde yakın olarak takıldığında, süksinik asidin vücuda salındığında, diş çıkarmanın ağrı ve hassasiyetinden kurtulma sağladığı bilinmektedir.

Kehribar Kolye Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebekler oldukça meraklıdır. Bu yüzden muhtemel her şeyi tanıma ve ağzına alma eğilimindedir. Kehribar kolye kullandığınızda bebeğinize daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Kolyenin kopması gibi bir durumda boncuklar bebeğinizin boğazına kaçabilir. Bu yüzden kolye seçiminde kaliteden ödün vermemeniz önemli bir noktadır. Özellikle bebeğinizin uyuduğu vakitlerde kolyeyi çıkardığınızdan emin olmalısınız.

 Kehribar kolyenin özellikleri vücuda temas ettiğinde işlevini tamamladığı için gece uykularında ince çarşaf altından bebeğinizin ayakucuna denk gelecek biçimde yerleştirme yapabilirsiniz. Çarşaf gibi hafif ve ince örtüler kehribarın özelliklerini engelleyemezler. Böylece kehribar taşı hem bebeğinize temas edecek hem de uykuda boğulma gibi riskleri ortadan kaldıracaktır. Herhangi bir yerine dolanma riskini de ortadan kaldırmak amacıyla çarşaf altına yerleştirmelisiniz. Kolye boynunda olduğu müddetçe de gözünüzü bebeğinizin üzerinden ayırmamalısınız.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır