Kapat

Kehribar Diş Kolyesi Nedir?


Şifalı taşlar arasında yer alan kehribar, birçok fayda bulundurmakta ve bu faydaları ile de genç, yaşlı veya bebek herkesin kullanımına sunulmaktadır. Özellikle bebekler için etkili olan kehribar diş kolyesi, birçok fayda içermesi sebebiyle çok sık kullanılmaktadır.

Kehribar Diş Kolyesi Faydaları

Özellikle bebeklerin diş çıkartma döneminde kullanılan kehribar diş kolyesi, bebeklerin salyalarının akmasını önlemekte ve bu sebeple oluşacak birçok hastalığın oluşmasını engellemektedir. Aksesuar amaçlı kullanılmayan, rahatlatma amacı güdülerek kullanılan bu kolyeler, antik Roma’dan başlayarak günümüze kadar gelen bir tarihe sahiptir.

İbni Sina tarafından da birçok hastalığa ilaç olarak kullanılan kehribar, en yaygın özelliği ile ağrı taşı olarak bilinmektedir. Hem doğal bir ağrı kesici olması sebebiyle hem de bebeklerin salyalarını akıtmalarını engellemek amacı ile bebeklerde kullanımı da oldukça yaygındır.

Diş çıkarma döneminde bebeklerin hem bağışıklık sisteminin zayıflaması, hem de ağrılarının olmaları sebebiyle sürekli huysuz olan bebekleri sakinleştirici etkisi de bulunan bu kolyeler, aynı zamanda bebeği negatif elektrikten ve nazardan da korumaktadır.

Gerçek Kehribar Diş Kolyesi

Kehribar kolyesinin gerçek olanlarını sahip oldukları sertifika ile kolayca anlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, unutmamalısınız ki gerçek kehribarın rengi her bölümde homojen değildir. Renkler arası geçişte pek çok renk tonu görülür. Fabrika çıkışlı gibi görülen, homojen dağılımlı kehribarların gerçek olmadığını anlamanız mümkündür.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır