Kapat

Kehribar Boncuklarının Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?


 

Şifa verici bir taş olması sebebiyle hem evlerde kullanılan hem de aksesuar olarak kullanımı yaygın olan kehribar boncukları faydalarını çok daha net bir şekilde yayabilmesi için düzenli olarak bakımının yapılması ve temizlenmesi gereklidir.

Kehribar Boncuklarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Kehribar taşı sürekli kullanıldığı takdirde düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gereken bir taş olarak bilinmektedir. En az 15 günde bir mutlaka etkinliğin arttırmak amaçlı olarak temizlenmeli ve negatif elektrikten arındırılmalıdır.

Su İle Kehribar Temizleme

Taşın temizlenmesi için yapılması gereken kehribar boncuklarını akan su altında 5 dakika süreyle tutmaktır. Bu sayede tüm negatif elektrik taştan arındırılarak faydaları yerine gelmekte ve taş yeniden eskisi gibi etki etmektedir.

Kehribar kullanılarak yapılan takıların temizlenmesi için ise bu takılar sirkeli suyla ıslanılan bir bez yardımı ile 5 dakika boyunca ovulmalı ve takılar bu şekilde temizlenmelidir.

Güneş İle Kehribar Temizleme

Kehribar taşının temizlenmesi için yapılabilecek bir diğer işlem de kehribar boncukları 1 gün boyunca güneşin altında bırakmaktır. Yapılacak bu uygulama da tüm birikmiş enerjinin taştan arındırılmasını sağlamaya yeterlidir.

Toprak ile Kehribar Temizleme

Günümüz şartlarında, bu yöntemi kullanmak zor olduğundan sıkça yararlanılmıyor olsa da, aslında en doğru kehribar temizleme yöntemi topraklamadır. Bütün enerjileri nötrleyici olarak bilinen toprağın içerisine taşı gömüp 24 saat beklediğinizde taşınızdan maksimum verimi alırsınız. Dikkat edilmesi gereken ise; evde bulunan saksılarda bu işlemin yapılmaması gerekmesidir.


Yoga  ve Meditasyon  Yastığı
Ücretsiz Kargo
Yoga ve Meditasyon Yastığı
239,00 TL
Yeni İndirimli

Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır