Kapat

Kehribar Bileklik Faydaları Nelerdir ve Ne İşe Yarar?


kehribar bileklik faydaları nelerdir ve ne işe yarar?

Amber taşı olarak da adlandırılan kehribar, fosil haline dönüşmüş kozalaklı çam ağacının reçinesidir. 200’den fazla çeşide sahip bulunan bu doğal taş, Antik Roma döneminden beri kullanılagelmektedir. Günümüzde genellikle süs ve takı eşyası olarak kullanılsa da, geçmişte tedavi amaçlı kehribar kullanımının oldukça yaygın olduğu bilinmektedir. Günümüzde yapılan araştırmalara göre de düzenli olarak kehribar kullanımı sağlık açısından oldukça önemli yararlar sağlamaktadır.

İçerisinde bulunan suksinik-amber asidi sayesinde ağrı kesici ve antibiyotik etkisi gösteren kehribar, yetişkinlerin olduğu gibi bebeklerin sağlığına da önemli katkılar sağlamaktadır. Kehribar bileklik faydaları olarak özellikle bebeklerin huysuz dönemlerinde kullanılması tavsiye edilerek diş çıkarma dönemindeki bebeklerin sakin ve huzurlu bir dönem geçirmesine katkı sağlıyor.

Kehribar Bileklik Faydaları

Kehribar, görselliği ve estetik görünüme sağladığı katkı sebebiyle birçok farklı alanda kullanılan bir üründür. Damla kehribar olarak tabir edilen türünden yapılan bileklik ve kolyeler sıklıkla tercih edilmekte olup, düzenli kullanılması halinde kan dolaşımını artırır. Çocukluk döneminden başlamak üzere kullanıldığında kişinin bağışıklık sistemini güçlendiren kehribar,

  1. Ağrı giderici,
  2. Guatr oluşumunun engellenmesi,
  3. Gebelik dönemlerinde meydana gelen solunum sıkıntılarının düzenlenmesi,
  4. Migren ve diş ağrılarının giderilmesi,
  5. Stresin azaltılması,
  6. Bağırsakların düzenli çalışması gibi birçok konuda kullanılmaktadır.

İçerisinde bulunan doğal yağların cilde sürekli temas etmesi sonucunda şifa verici özelliklerin vücuda geçmesi sağlanır. Böylece yavaş ama düzenli bir şekilde yararlı asit ve yağların vücuda girmesi mümkün hale gelir. Özellikle bebeklerin sağlığına önemli katkılar sağlayan kehribar taşı, bebeklerde sıklıkla görülen boğaz ve kulak ağrılarını dindirir. Bebeklerin en önemli sorunlarından biri olan diş çıkarma dönemindeki ağrı ve huysuzluk belirtileri de kehribar sayesinde oldukça hafiflemektedir.

Kehribar Bileklik Hangi Kola Takılır?

Orijinal kehribar taşı kullanılarak yapılan bileklikler süs amacıyla her iki kola da takılabilmekle birlikte, sağlığa katkı sağlamak adına sol kola takılmalıdır. Bebeklerin sağlığına önem veren ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği kehribar bebek bileklik bebeğin sol koluna takıldığında sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisiyle öne çıkmaktadır. Diş kaşıma kolyeleri şeklinde de tasarlanabilen kehribar taşı, yetişkinler tarafından da farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Özellikle hamilelik dönemlerinde ortaya çıkan depresyon ve sinirlilik halini ortadan kaldıran kehribar, süs takısı olarak da sıklıkla kullanılmaktadır.

Yetişkinlerde yorgunluk, uykusuzluk gibi sorunların giderilmesine de olumlu katkı sağlayan kehribar, Tiroit, bağırsak hastalıkları ve ruh halindeki bozulma sebebiyle ortaya çıkan kötü etkileri de hafifletir. Ancak kehribarın olumlu etkilerinden yararlanabilmek için mutlaka gerçek olmasına özen göstermek.

Sizde kehribar bileklik satın almak isterseniz https://www.sofimaya.com sitemizden tüm kehribar bileklikleri görebilirsiniz.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır