Kapat

Egzamalı Bebeklerde Kehribar Diş Kolyesi Kullanılır mı?


Atopik Dermatit yani kuru cilt yapısına sahip bebekler de kehribar kolye veya her hangi bir takı ürünü kesinlikle kullanılmamalıdır!

Atopik Dermatit Nedir?

Atopiye eğilim, 3 aylık dönemden itibaren gözlenebilen dermatolojik bir durumdur. Bebeklerde alerjinin ilk belirtisi yanaklarda kurumadır. Ancak bazen diz,bilek, ve dirseklerde de  gözlenebilmektedir.

Kuru cilt yapısı ve cildin koruyucu bariyerinde meydana gelen değişiklikler allerjenlerin cilde girişini kolaylaştırmaktadır. Bu alerjenler ciltte kaşıntıya, uyku bozukluklarına, ruh hali değişikliklerine ve sürekli rahatsızlık hissine sebep olabilmektedir.

Bazı çocuklarda ilk 3 yaş içinde bu durum daha fazla yayılmadan geçerken bazen daha uzun zamanda sürebilir. Çocukların sürekli olarak kaşıntı, ağrı, rahatsızlık hissedip ağlaması, uykusuzluk sorunları anne babaların bu durumda çaresiz hissetmelerine sebep olabilmektedir.

Atopik dermatit teşhisi bebeğinize muayyene sonucu doktorunuz tarafından konulmaktadır.

  • Atopik dermatitin stres ile yakın ilişkisi vardır. Kaşıntı nedeniyle strese giren bebekte cilt problemi ağırlaşır. Bu yüzden suyun ve banyonun sakinleştirici etkisi, cildin nemlendirilmesi ile birleştiğinde bebekte ciddi bir rahatlama gözlenir. Kaşıntı azaldığından gece uykuları düzene giren bebek ertesi günü de huzurlu geçirecektir.
  • Atopik cilt yapısının en iyi ilacı nemdir.
  • Sabun içermeyen ve nazikçe temizleyen bir temizleyici kullanın.
  • Bebeğinizi, banyodan sonraki ilk 10 dk içerisinde temiz bir havlu ile çok dikkat ederek teninde boş alan bırakmadan nazikçe okşayarak kurulayın.

 

 


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır