Kapat

Diş Döneminde Bebeğimde Neden Kehribar Kolye Kullanmalıyım?


Diş dönemi bebeklerde bünyeye bağlı olarak 4. ay veya 5. ay gibi görünmeye başlar. Ağız suyu akıntısı, uykusuzluk, iştahsızlık, elleri ile saçlarını çekiştirme gibi belirtilerle başlayabilir. Bu dönem hem bebek için hemde bebeğin bakımını sağlayan anne için zorlayıcı bir süreç olabilir.

 

Diş dönemini hafif atlatmak ve belirtilerini yumuşatmak için damak jeli, diş kaşıntısını azaltmak için taze soğan gibi bir çok alternatif çözümler sunulmaktadır. Ama damağa sürelen jellerin içeriğinde bir çok kimyasal madde ve yan ürün bulunmaktadır ve taze soğanı malesef her bebek sevmemektedir.

 

Kehribar ile diş çıkartma evresinde çocuğunuza doğal bir tedavi alternatifi sunulmaktadır. Fosilleşmiş çam reçinesinden oluşan kehribarın içeriğinde süksinat asit bulunmaktadır. Ten ısısı ile vücuda şifalı yağlar salgılar.

 

Kehribar bölgesel etki ettiği için, boyun bölgesinde takılı iken diş çıkartma belirtilerin de gözle görülür bir azalma veya ortadan kalkma görülür.

 

Her çocuğun bünyesine bağlı olarak genelde 24-72 saat içinde etki göstermeye başlar. Eğer kolyeyi alıp kullanmaya başladığınız evre büyüme ataklarından birine denk geldi ise etki etme süresi biraz daha uzun sürebilir.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır