Kapat

Diş Çıkartma Döneminde Uyku Sorunu Nasıl Çözülür?


Bebeklerin dişleri çoğunlukla ilk olarak 6-12. aylar arasında kendini göstermeye başlar. Bazı bebeklerde ise dişler 3. ay gibi daha erken aylarda çıkmaya başlayabilirler.

Bir dişin çıkması ve bebeği rahatsız etmesi en fazla 2 ile 4 gün süren bir süreçtir. Aylarca hatta yıllarca süren uyku problemlerinin nedenini sadece dişe bağlamak hata olur.

Bazı bebekler diş çıkartma zamanlarında bununla daha iyi baş edebilirken, bazı bebekler acı eşiklerine göre ağızlarının içlerinde olan bu değişime daha fazla tepki gösterebilir.

Bebeğiniz yaşamının ilk 2-3 senesinde dönem dönem diş çıkaracaktır. Sürekli olarak yaşadığınız uyku problemlerini dişe bağlamayın. Eğer iyi bir düzeni olan ve gece boyunca uyuyan bir bebeğiniz varsa, bu dönemde (2-4 gün) uykuları acı eşiğinin düşük olması nedeniyle sekteye uğrayabilir.

Yatma saatinden önce buzluğa koyabileceğiniz diş kaşıyıcıları bebeğinizin damağına koyarsanız, bu bebeğinizi rahatlatır.

Aynı zaman da kehribar bebek diş kolyesi takarak da uykusuzluk, ağız suyu, iştahsızlıkta da rahatlama sağlayabilirsiniz. İlaç gibi etki etmediği için faydasını anlayabilmek için bir süre kullanmaya devam etmeniz gerekmektedir. Gündüzleri, gözetiminiz altında boynuna takabilir geceleri ayak bileğine dolayabilir veya çıkartabilirsiniz.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır