Kapat

Diş Çıkaran Bebeği Rahatlatmanın En İyi 5 Yolu


Diş Çıkaran Bebeği Rahatlatmanın En İyi 5 Yolu

  1. Dondurulmuş Meyve

Diş çıkarma döneminde bebeğinizin diş ağrılarını ve sızısını azaltmak için meyve filesinin içine dondurulmuş meyve koyabilirsiniz. Şişen diş etlerini budolabında bekletilmiş meyve dondurup ağrıyı hissizleştireceği için bebeğiniz rahatlayacaktır. Aynı zamanda dondurulmuş meyve masaj etkiside yaratacaktır.

  1. Bebek Önlüğü

Diş çıkarma döneminde bebeğiniz de ağız suyu artacağı için üzerini sıksık değiştirmek yerine mama önlüğü kullanmanız daha pratik olacaktır. Özellikle kış aylarında ağız suyundan dolayı göğsünün ıslanması öksürük, ateş soğuk algınlığı gibi hastalıkları arttıracaktır.

  1. Diş Kaşıyıcı

Jel içermeyen bebek diş kaşıyıcılarını buzdolabında bekletip soğuduktan sonra bebeğinize verirseniz, dişlerini kaşımak için oyuncağı kemirdiğinde soğuk ile temasında diş etleri daha rahat edecektir.

  1. Diş eti Masajı

Ellerinizi yıkadıktan sonra bebeğiniz çıkan dişlerinin üzerine çok hafif oval hareketlerle baskı uygularsanız hem hoşuna gidecek hemde rahatlatacaktır.

  1. Kehribar Bebek Diş Kolyesi

Kehribar da doğal ağrı kesici etki olduğu için bu ister yetişkinde baş ağrısı ister bebekte diş ağrısı alternatif bir çözüm olarak rahatlatıcı etki sağlayacaktır. 3 bebekten 1inde ağız suyunu kesmeye biliyor ama çoğu bebekte ağız suyu, ağrı, uykusuzluk ve iştahsızlıkta rahatlatıcı etki sağlıyor.

 


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır