Kapat

Çocuklarda Evden Eğitim Süreci


Çocuklarda Evden Eğitim Süreci

 

Pandemiden ötürü neredeyse 1 yıldır çocukları ile evde vakit geçirmek zorunda olan ebeveynlerin işleri okulların tekrar açılması ile zorlaşmaya başladı. İster çalışan anne-baba  olsun ister çalışmayan hepimiz bu süreçte sabır olarak oldukça zorlanıyoruz.

Günlük iş ve ev işlerimizin yanında bir de okul öğretmeni  olduk. Tenefüslerde enerjilerini bir nebze atarak arkadaşları ile sosyalleşen çocuklar şimdi evde koltuk tepelerinde gezinen, ekran başında ders yaparken yağ gibi sandalyeden aşağı kayan birer öğrenciye dönüştü.  

Covid-19 Türkiye’ye Mart ayında giriş yapmıştı. İlkbahar, yaz açık alanlar derken şimdi önümüzde sonbahar ve kış ile bu süreci evde bir tık daha boğulmuş geçireceğe benziyoruz.

Evden çalışmaya devam eden anne babaların yükleride oldukça fazla. Bir bilgisayarsa anne babanın işi bir köşede çocuğun bilgisayara, akşama ödevi derken burnumuzu dışarı çıkartmaya vaktimiz kalmayabiliyor.

Evden eğitim sürecinde çocuklarımız neler öğrenecek ve ne kadar verimli olacak, kaybedilen zaman ve müfredat içeriklerinin tekrardan telafisi olacak mı bunların hepsi sanırım hepimiz için muamma.

Yapabileceğimiz tek şey, kendimizi ve sevdiklerimi korumak için sosyal mesafemize dikkat etmek. Çocuklarımıza hijyen koşullarını öğretmemiz ve sabırla bu dönemin geçmesini beklemek.

 


Yoga  ve Meditasyon  Yastığı
Ücretsiz Kargo
Yoga ve Meditasyon Yastığı
239,00 TL
Yeni İndirimli

Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır