Kapat

Bebek Kehribar Kolye Faydaları


bebek kehribar kolye faydaları

Amber taşı ismi ile de bilinen kehribar, aslında fosil haline dönüşmüş olan kozalaklı bir çam ağacının reçinesidir. Kehribarın, 200’den fazla çeşidi vardır. Bu doğal taş, Antik Roma döneminden beri kullanılan çok özel bir taş çeşididir. Günümüzde genellikle de takı ve süs eşyası olarak kullanılsa da, geçmiş zamanlarda tedavi amacı ile de kehribar taşının kullanımı arttı. Günümüzde yapılan son araştırmalara göre düzenli olarak kehribar kullanmak, sağlık için çok önemli fayda sağlar.

 Bebeklerde Kehribar Kolye Kullanımı

Kehribarın içinde yer alan suksinik-amber asidinin ağrı kesici özelliği vardır. Aynı zamanda antibiyotik etki gösteren kehribar, yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerin sağlığına da önemli fayda sağlar. Özellikle de bebeklerin huysuz oldukları dönemlerde kehribar taşının kullanılması tavsiye ediliyor. Bebek kehribar kolye diş çıkarma dönemindeki bebeklerin daha huzurlu ve sakin olmasını sağlıyor.

Kehribar Kolye Özellikleri

Kehribar, estetik görünümü ile sağladığı katkı nedeni ile pek çok farklı alanda kullanılan doğal bir üründür. Damla kehribar olarak da bilinen taştan elde edilen kolye ve bileklikler, sıkça tercih ediliyor. Kehribar kolye, hem yetişkinler hem de bebekler için sağlık açısından da sıkça tercih edilmekte olup, düzenli kullanılması durumunda kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Çocukluk döneminden başlayarak kullanıldığı zaman kişinin bağışıklık sistemini önemli ölçüde güçlendirir.

Bebek Kehribar Kolyenin Sağlığa Faydaları

  • Ağrı kesici bir özelliği vardır.

  • Gebelik dönemlerinde ortaya çıkan solunum sıkıntılarının düzenlenmesi,

  • Guatr oluşumunun önlenmesi,

  • Diş ve migren ağrılarının giderilmesi,

  • Bağışıklığı güçlendirmesi,

  • Kan dolaşımını hızlandırması,

  • Bağırsakların düzenli olarak çalışması gibi pek çok konuda sağlığa faydaları ile bilinir.

Bebeklerde Kehribar Kullanımı Ne İşe Yarar?

Kehribarın içinde yer alan doğal yağların cilde sürekli olarak temas etmesi ile birlikte şifa verici özelliklerin de vücuda girmesi sağlanır. Bu sayede düzenli ama yavaş bir şekilde yararlı asitlerin ve yağların vücuda girmesini sağlar. Özellikle de bebeklerin sağlığına önemli katkı sağlayan doğal kehribar taşı, bebeklerde çok sık görülen kulak ve boğaz ağrılarını dindirmeye yardımcı olur. Bebeklerin en önemli sıkıntılarından birisi olan diş çıkarma döneminde yaşadıkları huzursuzluk ve ağrı belirtileri de kehribar sayesinde önemli ölçüde hafifler.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır