Kapat

Bahar Alerjisi Nedir? Kehribar Kolye ile Etkilerini Nasıl Azaltı


 

Bahar aylarında artan polenlere karşı bir alerjik reaksiyon oluşması sonucu meydana gelen hastalığa bahar alerjisi denmektedir. Açan çiçeklerden, çimenlerden ve otlardan yayılan polen, arı ve böcekler yardımı ile çevreye yayılmakta ve alerjisi olan kişileri rahatsız etmektedir.

Bahar Alerjisi Nedir?

Yaza ve kışa giriş dönemlerinden önce görülen bahar alerjisi, genellikle dönemlik açan çiçekler nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Çoğu zaman kronik bir hastalık olarak görülmez ve bir yıl bahar alerjisi yaşayan kişinin, sonraki sene de geçireceği kesin olarak söylenemez.

Kehribarın Bahar Alerjisi Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Tedavisi bulunmayan ancak etkileri ilaçlar yardımıyla azaltılan bahar tedavisi insanı oldukça zor durumda bırakan bir hastalıktır. Ardı arkası kesilmeyen öksürükler ve hapşırıklar oluşturan bahar alerjisi, aynı zamanda nefes tıkanıklığı, boğazlarda ağrı, nefes alamama problemi, şişme ve morarma ile de kendisini gösterebilmektedir.

İlaç tedavisi yapılabilen bahar alerjisi ile hastalığın etkileri azaltılabilmektedir. Ancak tam olarak geçemez ve ilaçlar bir süre sonra bağışıklık yapacağından dolayı daha az etki etmeye başlarlar. Bu sebeple doğal yöntemlere başvuru yapılabilmektedir.

Kehribar boncukları, alerjik reaksiyonların azalmasına ve vücuda zarar vermesine engel olması ile de bilinen bir fosilleşmiş çam reçinesidir. Boğaz ağrılarını, nefes problemlerini de gideren bu boncuk, bahar alerjisi rahatsızlığına sahip olan kişiler tarafından üstlerinde mutlaka taşınmalı ve derilerine temas edecek şekilde tutulmalıdır.

Bahar alerjisi olanlarda kehribar kolye olarak kullanıldığında daha randımanlı etki etmektedir. Teninize ne kadar uzun süre temas ederse etkisi o okadar fazla olacaktır.


Sofi Maya © 2024 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır